Tesla Model S (P85) v Karlových Varech

Pro řidiče

(Akce již proběhla, koho by zajímalo její prázdninové opakování s možností řídit auto, nechť se mi nahlásí na www.fb.com/radin.cerny)

Přijďte se podívat na nejvyspělejší auto součastnosti. V sobotu 2.5.2015 s ním zavítáme (Radin a pár dalších) i do Karlových Varů a to jen proto, abychom tenhle zázrak moderní techniky ukázali právě vám. Akce pro pár našich pozvaných přátel se koná ZDE. (Bez domluvy prosím pozvánky nešiřte) Auto přijede cca v 10:30h a pobude rovnou hodinu. Příjezd ale záleží hlavně na dopravní situaci mezi Prahou a KV, takže čtěte aktuální info v den D ZDE. Až se všichni nabaží, vydáme se tankovat elektrony do Německa, kde mu trochu protáhnem převod. Ano, má jen jeden. Elektromobily zkrátka řadit nepotřebují, což zjistíte při krátké projížďce.

Tohle fáro jezdí výhradně na elektřinu, takže zcela potichu a přitom jako drak. Proti ostatním elektromobilům nabízí dojezd přes 400km, což je 2x-4x více než konkurence a lze ji tedy seriozně používat. (Běžné auto na benzín nebo naftu ujede 800km) Pokud ji zcela vybijete, což se nestává, tak nabíjení na 80% pomocí speciální nabíječky trvá 40minut a do auta při tom teče až 300A @ 380V .

Btw: Věděli jste, že Tesla pobere i 7 lidí a že má jen pár tlačítek? Téměř vše se ovládá 17" dotykovým displayem. A ačkoli nejde o vrcholnou verzi P85D (tu budu mít příště), tak stovku dá za 4 vteřiny, viz motory a videa v menu. A navíc ji chybí mnoho součástek.

Přidávám pár informací, které se jinak dozvíte při projížďce.

Jak jsem slíbil, tak i druhá várka fotek je tu (a budou další): Timsy (13MB), Jitka (80MB), Mobil (50MB), FISFAN, Martin. Zároveň se tu objeví video od FISFAN až bude hotové.

A nějaké články o Tesle: Model S Ludicrous, Model 3